Drzwi garażowe wysokiej jakości

Drzwi garażowe wysokiej jakościDzisiaj się nieco pozachwycamy nad drzwiami garażowymi marki Hormann. Chcielibyśmy Wam przedstawić drzwi garażowe wysokiej jakości. Naturalnie będzie to nasza subiektywna opinia, ale z jesteśmy prawie pewni, że się z nami zgodzicie. Przedstawimy Wam na co powinniście zwrócić uwagę przy wyborze drzwi garażowych wysokiej jakości.

Drzwi garażowe wysokiej jakości

Przeglądając oferty drzwi garażowych i fakt jaka jest ona szeroka i bardzo różnorodna wybór takiej bramy garażowej wydaje się być łatwy. Wbrew tej opinii jednak sprawa nie  jest taka łatwa, gdyż mając większy wybór, bardziej się zastanawiamy.

Wybór powierzchni drzwi garażowych

Marka Hormann w swojej ofercie posiada trzy rodzaje powierzchni stalowych: Woodgrain, Silkgrain i Micrograin. Dzięki zastosowaniu takiego materiału mamy pewność, że drzwi garażowe będą odpowiednio chronione przed korozją i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Wybór koloru drzwi garażowych

Z opisanych powyżej powierzchni drzwi garażowych możemy wybrać również kolor. Marka Hormann daje nam do wyboru aż piętnaście różnych kolorów drzwi garażowych.

Wygląd zewnętrzny drzwi garażowych

Kasetony tak naprawdę mają wpływ na to jaki charakter mają nasze drzwi garażowe. Mamy więc do wyboru dwa rodzaje przetłoczeń, czyli przetłoczenia S oraz przetłoczenia L. Te drugie należą do bardziej ekstrawaganckich.

Przetłoczenia przesądzają nierzadko o charakterze naszej bramy. Kasetony wpisują się w stylistykę bardziej tradycyjną. Dość umiarkowaną stylistycznie wersję stanowią przetłoczenia S. Z industrialnym rozmachem kojarzą się natomiast przetłoczenia L, dzielące bramę na odważne, wyraziste segmenty.

Termoizolacyjność drzwi garażowych

Termoizolacyjność drzwi garażowych jest bardzo istotna ze względów oszczędnościowych. Do wyboru mamy  bramy garażowe LTE (nieocieplane) oraz bramy garażowe EPU i LPU (ocieplane bramy garażowe).  Naturalne jest, że bramy ocieplane będą miały znacznie lepszą izolacyjność. Uzyskano to dzięki zastosowaniu grubego ocieplanego stalowego panelu.

W kolejnych artykułach poruszymy następne kwestie dotyczące drzwi garażowych. Jakość decyduje o żywotności bramy i drzwi garażowych. Nikt z nas nie chce wydawać pieniędzy na produkt niskiej jakości, dlatego zachęcam do przemyślanych zakupów. Oczywiście drzwi garażowe wysokiej jakości są droższe, ale za wysoką jakość zawsze trzeba dopłacić.