Modele bram garażowych

Modele bram garażowych

Modele bram garażowych

W końcu po długich wyrzeczeniach i próbach udało Ci się zdobyć fundusze na swoje drzwi garażowe, ale modele bram garażowych, a raczej ich ogrom, sprawiają, że jesteś ogłupiony. Co zrobić w takiej sytuacji?

Modele bram garażowych

Na polskim rynku dostępne są różnorakie rodzaje bram garażowych. Różnią się od siebie konstrukcją, a także rodzajem odbezpieczenia. Do typu ma się m.in. bramy uchylne, segmentowe, rolowane oraz tradycyjne drzwi. Czym się różnią indywidualne typy bram garażowych i którą sortować?

Bramy uchylne

Bramy uchylne wskazywane są także płytowymi są najpopularniejszy wyborem bram. Bramy uchylne żądają drugorzędnego miejsca przed garażem, gdyż ich dolna frakcja brmy otwiera się na zewnątrz. Są niewskazane do garaży z niedużym podjazdem.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe zwiemy także sekcyjnymi, zdołają być górne i boczne. Są klasycznym rozwikłaniem przy zwięzłych podjazdach oraz w garażach emitujących na trasy. Bramy segmentowe są hermetyczne i często instalowane w garażach ogrzewanych. Można je wykorzystywać także w odstępach z łukowym nadprożem.

Bramy rolowane

Bramy rolowane (żaluzjowe) operują podobnie jak roleta okienna i absorbują najmniej miejsca. Są nieszablonowo dogodne w eksploatacji, nabywa się je od razu z napędem automatycznym elektrycznym.

Drzwiczki

Drzwiczki rozwierane na boki są najstarszym rodzajem bramy. W propozycji niektórych producentów kończą się pojawiać, gdyż wypierają je zdecydowanie bardziej współczesne rodzaje bram. Drzwi do garażu można zamówić w zakładzie rzemieślniczym, jednakże nie są one najlepszym rozwiązaniem problemu, bo otwarcie skrzydeł żąda mnogo obszaru, a zamontowanie napędu elektrycznego nie zawsze jest realne.

Bramy garażowe mogą być wytworzone z blachy aluminiowej bądź ze silnej, a także z drzewa, rzadziej napotyka się bramy z blachy miedzianej albo z aluminium pokrytego brązem lub miedzią.

Najważniejsza brama do garażu ogrzewanego
Jeśli decydujemy się na garaż nagrzewany i ucieleśniony w domek, najświetniej jest zamontować ocieploną bramę z blachy. W wypadku garażu nieogrzewanego montowanie ocieplonej bramy nie jest konieczne.

Drugorzędnym wyposażeniem bram garażowych potrafią być okienka w bardzo wielu kształtach, np. kwadratowe, prostokątne, jajowate i trójkątne. Dostępne są także bramy z kompletnymi sznurami przeszkleń. Brama garażowa może także być inwestowana w drzwi do pokoju zastępcze montowane w blacie bramy.