Rodzaje bram garażowych

Rodzaje bram garażowychJak wygląda brama garażowa, wie praktycznie każdy z nas. Już nawet jako dzieci zwracamy uwagę na to co nas otacza. Niewielu jednak wie jakie są rodzaje bram garażowych. O tym właśnie będzie ten wpis.

Rodzaje bram garażowych

Możemy tutaj wyszczególnić różne rodzaje bram garażowych:

  • bramy garażowe uchylne
  • segmentowe bramy przemysłowe
  • bramy garażowe rolowane
  • bramy garażowe boczne segmentowe

Każda z wyżej wymienionych bram ma nieco inną charakterystykę

Bramy garażowe uchylne

Uchylne bramy garażowe to (jak sama nazwa wskazuje) bramy, które pozwalają na funkcję uchylenia. Bramy garażowe otwierają się w sposób uchylania drzwi garażowych.

Segmentowe bramy przemysłowe

Segmentowe bramy przemysłowe są przeznaczone bardziej do przemysłu aniżeli do naszego domu. Jednak jeśli posiadasz własną firmę, w której liczy się przede wszystkim jakość wykonania to powinieneś bez wątpienia zainwestować w segmentową bramę przemysłową. Co prawda cena jest nieco wyższa niż w przypadku bram garażowych do domu, to jednak ta inwestycja opłaci się w 100%.

Bramy garażowe rolowane

Rolowane bramy garażowe to oczywiście tak zwana roleta. Bramy otwierane w sposób podobny do naszych rolet okiennych. Najprościej rzecz ujmując rolowana brama garażowa to taka duża roleta do okna.

Bramy garażowe boczne segmentowe

O tym rodzaju bramy będzie można już niedługo przeczytać u nas na blogu. Specjalnie nie podajemy teraz dokładnych informacji, by z czasem (jak już rozbudujemy naszego bloga) będzie można przeczytać wszystko w jednym miejscu.