Jak dobierać drzwi zewnętrzne do mieszkania?

Drzwi wejściowe zewnętrznePrzed nabyciem drzwi zewnętrznych do nieruchomości wypada zastanowić się jaki cel mają one spełniać. Na ogół przede wszystkim mają zamykać nasz dom, chronić przed niepożądanymi gośćmi, strzec przed zimnem w styczniu oraz ciepłem w czerwcu.

Drzwi wejściowe zewnętrzne

A zatem powinny być solidne, szczelne, termoodporne, ale możemy zadbać również o to, żeby były trudne do zdobycia, czyli możemy wybrać drzwi antywłamaniowe. Naturalnie zależy to od naszych wymagań, bo przecież w pokoju ubogiego żaka drzwi antywłamaniowe nie są niezbędne, ale już w domku pod miastem mogą być niezbędne, szczególnie, gdy mamy świadomość, że mamy w środku cenne przedmioty lub, gdy wymaga tego ubezpieczyciel. Inne drzwi wejściowe zewnętrzne mogą być niezbędne w lokum na chronionym osiedlu, gdzie dodatkowo chroni nas ogrodzenie i zawodowi pracownicy ochrony, a inne w chatynce w malutkiej wiosce, gdzie wszyscy się kojarzą przynajmniej z widzenia i współmieszkańcy są przyjacielscy. Osobnym zagadnieniem jest wygląd naszych drzwi.

Możemy mieć konserwatywne podejście do wyboru drzwi i wtedy najkorzystniejsze będą drzwi wejściowe zewnętrzne drewniane, ale możemy większy akcent kłaść na ich rolę obronną i wówczas lepsze będą drzwi ze stali. Wśród drzwi wykonanych z drewna możemy wybrać wykonane z litego drewna lub z płyty HDF z okładziną.

Teraz mamy do wyboru szeroki wachlarz ofert i możemy kupić drzwi odpowiednie do naszych potrzeb oraz do zasobności kieszeni. Tańsze drzwi z płyty z okleiną drewnianą spełniają wszelkie wymogi estetyczne i zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta, jednakże niektórzy wolą zwykłe drzwi z drewna.

Wśród drzwi stalowych możemy wybrać wśród wielu kolorów farb. Są one zwykle oparte na konstrukcji drewnianej i wypełnione materiałem ocieplającym, więc spełniają oczekiwania wobec drzwi odpornych na przepuszczanie zimna.