Napęd do bramy skrzydłowej

Napęd do bramy skrzydłowejBrama skrzydłowa z napędem jest przydatnym wyjściem dla każdego właściciela domu. zwłaszcza można to zauważyć w razie złych warunków atmosferycznych, opadów atmosferycznych, bo nie trzeba opuszczać samochodu, żeby otworzyć bramę, tylko wciskamy na pilocie prawidłowy guzik i wjazd się otwiera.

Napęd do bramy skrzydłowej

doskonale jest wybrać sprzęt renomowanej firmy, gdyż zagwarantuje nam to wieloletnie użytkowanie. Napędy do bram są urządzeniem elektronicznym, wyposażonym w fotokomórkę, dość skomplikowanym dla amatora. Według fachowców nie należy nabywać siłowników do bramy samodzielnie, gdyż fundamentalny jest wybór w zależności od warunków. Wpływ na dobór siłowników ma ciężar bramy, metoda zamontowania bramy, jakość wykonania wózków i prowadnic oraz miejsce, w jakim napęd będzie zamocowany. Wszystkie te sprawy mają wpływ na opory ruchu bramy. Dodatkowym czynnikiem jest pogoda, w czasie mrozów opory się zwiększają i to też trzeba wziąć pod uwagę, przy wyborze odpowiedniego automatycznego napędu.

Najdogodniej jest, gdy specjalista określi jaki automatyczny napęd zakupić, a często sam nam zaproponuje odpowiedni napęd. Dobrze jest uzgodnić z mechanikiem nabycie właściwego sprzętu jeszcze przed instalacją samej bramy. Czasem instalator doradzi nam, jaką bramę zamontować, powie, w którym miejscu powinna mieć poprzeczkę do założenia siłowników .

Przy zakupie siłowników istotne są też inne czynniki. Warto dopytać się, gdzie jest serwis napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, jakie są ceny części zamiennych i ich dostępność, gdyż będzie to miało wpływ na późniejszą łatwość reklamowania. Czasem ważniejsze niż wybór marki sprzętu jest porównanie wielu modeli jednej marki, gdyż ceny poszczególnych firm są porównywalne. Ważne natomiast jest, aby automatyczny napęd był odpowiednio dobrany do naszej bramy. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, będziemy dłużej cieszyć się przyjemnością automatycznego otwierania naszej bramy.