Bramy harmonijkowe w architekturze przemysłowej wedle mojej fantazji

bramy harmonijkowe

bramy harmonijkowe

W zakładach przemysłowych często zakłada się bramy harmonijkowe. Brzmi to jakby nieco idiotycznie, lecz niekoniecznie nie bywa to zabawne zastosowanie. Nawet inaczej, bywa to właściwie solidny patent na zamontowanie w budynku szerokiej bramy, szczególnie, kiedy do tej budowli mają się zmieścić wielkie auta. Dajmy na to autobusy, wagony tramwajowe, wozy przeciwpożarowe i inne. W ogromnych budynkach i garażach sprzętu transportowego bywa to realnie dobre zastosowanie.

Bramy harmonijkowe, tak i inne, są wytwarzane z różnorakich surowców, w tęczowych kolorach, mają dużo możliwości montowania szybek, dają więc mnóstwo alternatyw projektantom architektury przemysłowej. Stałem się takim projektantem i wiem, jak można użyć takie brama harmonijkowa. W wielu budynkach, które planowałem, postanowiłem, iż parę bram harmonijkowych będzie stanowiło front najważniejszego hangaru w zajezdni autobusowej. Firma, z którą na ogół współpracuję pod kątem bram i furtek, także bram harmonijkowych, przez wzgląd na ilość projektów moich inwestorów idzie mi na rękę i mogę zlecać bramy harmonijkowe nietypowe, według mojego indywidualnego projektu. Mogę pozwolić zatem sobie na szaleństwa wyobraźni i improwizację, a wytwórca bram harmonijkowych wszelkie moje szaleństwa wprowadza w życie. Nie ma znaczenia, czy zaplanuję sobie bramę drewnianą, czy aluminiową. Nie ma znaczenia, który kolor zaprojektuję. Również formę szyb w bramach harmonijkowych mam możliwość zaprojektować według własnej fantazji.

Jak można zastosować bramy harmonijkowe

Niesamowicie korzystne są bramy harmonijkowe wszędzie tam, gdzie liczące się jest, aby był niski próg, bowiem brama harmonijkowa nie ma oparcia w ziemi, ale jest montowana górą. Z tego powodu w taki dobry sposób odpowiadają w garażach straży pożarnej, gdyż można pod nimi poprowadzić na przykład tory tramwajowe. Zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, są proste w obsłudze, a poza tym posiadają patenty przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe.