bramy harmonijkowe

Ciekawe wyjście dla designu przemysłowego – bramy harmonijkowe

Żyjemy w czasach, że mamy ogromne alternatyw dokonywania wyboru przy budowie domku dla siebie, budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz w budynkach dla przemysłu.

Czym kierujemy się wybierając bramy harmonijkowe?

bramy harmonijkoweNajczęściej kierujemy się zwyczajnie projektem wykonanym przez designera, ale pojedyncze elementy dopasowujemy osobiście, możemy także wpływać na nie w fazie budowania. Są to między innymi wypełnienia otworów okiennych i drzwiowych. W tym artykule chcę przedstawić niebywale oryginalne wyjście dla budynków przemysłowych. Są nim bramy harmonijkowe. Można je znaleźć w propozycji wielu firm wykonujących bramy dla budownictwa przemysłowego. Są robione z różnych surowców, da się znaleźć bramę harmonijkową z warstwą izolacyjną, przydatną wszędzie tam, gdzie sale są ogrzewane, ale da się również zainstalować bramę harmonijkową stalową lub z blachy aluminiowej wystarczającą do pomieszczeń nieogrzewanych. Mogą one być zaopatrzone w okna w oryginalny sposób, co daje wiele opcji zastosowania bram harmonijkowych. Szczególnie nadają się wszędzie tam, gdzie otwory drzwiowe są szerokie, nawet do kilkunastu metrów, budują wtedy w całości ścianę zbudowaną ze skrzydeł bramy.

Również tam, gdzie otwory drzwiowe są wysokie, na przykład w warsztacie dla dużych samochodów oraz w budynkach straży pożarnej oraz tam, gdzie niezbędne jest, aby był niski próg. Najlepiej nadają się do dużych hal przemysłowych, sporych hurtowni, hal magazynowych, zajezdni sprzętu transportowego, ale także w pomieszczeniach, gdzie istotna jest stylistyka bramy, np. w dużych sklepach z samochodami. Montowane mogą być nie tylko jako bramy wjazdowe do budowli, lecz także w postaci przegród wewnątrz hal magazynowych, zwiększając optymalne wykorzystanie ich powierzchni. Bramy harmonijkowe mogą mieć od paru do parunastu elementów, dodatkowo można zamontować wejście dla personelu. Zazwyczaj każda firma wyrabiająca bramy harmonijkowe oferuje wielorakie propozycje pod względem funkcji, także stylizacji. Bramy takie można rozwierać w systemie ręcznym lub użyć bramę z napędem elektronicznym.