Jakim sposobem mogę kupić drzwi wewnętrzne do mojego wymarzonego domku

Nigdy bym nie myślała, że przy budowie domu tyle się trzeba napracować. Wydawało mi się, że jeśli wynajmuję jedną firmę, która ma wybudować mi domek w stu procentach, to nie muszę niczym się zamartwiać, tylko za kilka miesięcy przyjadę z rzeczami i przeprowadzę się do nowiutkiego domku, wybranego z katalogu domów. Nic bardziej błędnego.

Przede wszystkim to ja musiałam podjąć decyzję we wszelkiej kwestii tyczącej się białego montażu. Dajmy na to weźmy drzwi wewnętrzne. Przypuszczałam, że ktoś mi po prostu wstawi drzwi i już, a tu się okazało, że do każdego pomieszczenia i na wszystkich piętrach dobrze by było posiadać inne drzwi wewnętrzne i poza tym człowiek z firmy budowlanej oczekiwał, że ja je dobiorę. W pierwszym odruchu wymyśliłam, że przecież w planach są jakieś drzwi wewnętrzne, zatem czemu nie zamontują w każdym pokoju takich drzwi wewnętrznych jakie są w projekcie. Niestety okazało się, że w projekcie architekt przewidział drzwi ze swojej wizji, a nie takie, jak są w sprzedaży.

Toteż albo zrobię rundę po wszystkich składach z drzwiami wewnętrznymi i wybiorę sobie takie jak mi pasują, albo zamówię te wszystkie wewnętrzne drzwi w stolarni, i wtedy może drzwi wewnętrzne mogą być jak w wizji architekta, lecz za to będą kosztować majątek. O oszczędność mimo wszystko muszę dbać, przeto pozostało mi jedynie kupowanie drzwi wewnętrznych samodzielnie. Dzięki Bogu panowie firmy usługowej jeździli ze mną po magazynach i drzwi potem na plac budowy dostarczyli. Dzięki Bogu, że nie mnie przypadła w udziale przyjemność montowania owych drzwi wewnętrznych w całym domu. Niemniej jednak podejmowanie decyzji zmęczyło mnie strasznie i przez trzy dni potem musiałam odpoczywać w na wczasach, za to efekt ostateczny był bajkowy. Każde pomieszczenie miało zupełnie odmienne drzwi wewnętrzne, w jednakowym stylu, lecz odmienne odnośnie ilości szybek i barw.