Które bramy przemysłowe przeistoczyły moje życie

bramy przemysłowe

bramy przemysłowe

Praca dla przemysłowców na ogół nie była moją domeną, ale jako młody architekt nie mogłem odmówić, gdy zaproponowano mi zaprojektowanie olbrzymiej hali przemysłowej i kompleksu biurowego dla przedsiębiorstwa mojego znajomka.

Do diabła jakoś trzeba zarabiać. Przejrzałem różnorakie opcje w internecie, odświeżyłem pamięć na ten temat ze studiów i wziąłem się do projektowania. Podczas robienia planów głównego obiektu zetknąłem się z kwestią bram różnego typu, ponieważ zaplanowałem bramę szeroką. Podczas zacząłem szukać czegoś pasującego odkryłem, iż w ofercie jest cała masa bram przemysłowych przystosowanych do takich projektów, i co najważniejsze były niezwykle ładne i funkcjonalne. Mogłem wybrać bramy przemysłowe segmentowe, w różnorakich kształtach i barwach. Nie myślałem, iż brama przemysłowa zrobiła taką karierę, nie przypuszczałem również, że planowanie budynków dla przemysłu da mi tyle satysfakcji. A wszystko dzięki bramom przemysłowym.

Wykorzystanie nietypowe bram przemysłowych

Użyłem bram przemysłowych nie tylko jako bramy wejściowe, lecz również wewnątrz obiektu jako przepierzenia, co daje różne perspektywy zużytkowania płaszczyzn. Bramy przemysłowe pełnią też różnorakie funkcje, na przykład mogą być antypożarowe, albo antywłamaniowe. Mogą również stanowić mocno efektowną ścianę frontową budowli, co można wykorzystać w centrach handlowych. Mogą być ciekawie oszklone i w niczym nie ustępują typowym wyobrażeniom o bramach przemysłowych, a dają różnorodne opcji w opracowywaniu projektu niebanalnego obiektu.

Dzięki temu bramy przemysłowe stały się pierwszym krokiem mojej niebanalnej drogi architektonicznej, co roku częściej dostawałem zlecenia na obiekty przemysłowe i posiadłem mnóstwo możliwości estetycznych rozwiązań użytkujących bramy przemysłowe. Zacząłem nawet myśleć o zajęciu się projektowaniem samych bram przemysłowych.