Powód, dla jakiego musiałam założyć jako wejście do domu drzwi antywłamaniowe

drzwi przeciwwłamaniowe

drzwi przeciwwłamaniowe

Zamieszkałam teren za miastem, z dala od innych domów i wydawało mi się, że nie mam powodów, aby zakładać drzwi antywłamaniowe, gdyż tutaj nic nie może się wydarzyć. Lecz mimo wszystko nie miałam racji.

Więc dokładnie tej zimy doznałam wstrząsu, bo wracając z wycieczki zobaczyłam otwarty na oścież dom, a w domu brakowało mnóstwa rzeczy, które oceniałam jako mało wartościowe. Niestety ktoś ktoś się na nie złakomił i najwyraźniej widział jakieś ewentualności sprzedaży moich rzeczy, mimo to, iż były stare i niewiele warte.

Z mety wykonałam telefon na komendę policji, oraz do firmy ubezpieczeniowej. Rzecz jasna firma od ubezpieczeń dała ciała, bo wydało się, iż miałam mieć drzwi przeciwwłamaniowe, jeśli mam się ubiegać o wypłatę z polisy, tak właśnie jest napisane w naszej umowie. Wściekłam się, ale co mi pozostało. Nie dość, że jestem zmuszona kupić skradzione rzeczy na nowo, to na dodatek czeka mnie zakup drzwi antywłamaniowych. Gdy już otrząsnęłam się z wstrząsu, wybrałam się na zakupy odpowiednich drzwi przeciwwłamaniowych. Sklepów sprzedających drzwi antywłamaniowe odnalazłam wiele, nie było więc łatwo wybrać. Musiałam objechać każde okoliczne sklepy, firmy i markety budowlane, aby rozpatrzeć się w asortymencie i dobrać drzwi przeciwwłamaniowe, pasujące do wyglądu domu. Mają one nietypową długość i niełatwo udało się znaleźć firmę, w której ofercie są takie drzwi przeciwwłamaniowe.

Potem, kiedy już nabyłam drzwi antywłamaniowe i wybrałam właściwy kolor i właściwą barwę, należało znaleźć kogoś, kto w domu te drzwi antywłamaniowe zamontuje, i to szybko, gdyż w tym czasie nasz domek stał otworem, włamywacze bowiem zniszczyli istniejące drzwi i zamek w drzwiach. W zakupionych przeze mnie drzwiach antywłamaniowych mam także ekstra zamek, który o wiele trudniej będzie bandytom zepsuć , a także umocnienia drzwi wzdłuż i rygle przez całą długość drzwi. Od dzisiaj będę czuła się bezpieczna, jednak ubezpieczyciel radził mi równolegle skorzystać z usług firmy ochroniarskiej i zamontować alarm.