Wiele powodów, dla których można kupić bramę segmentową?

Bbramy rolowaneramy rolowane są pierwszorzędnym pomysłem w garażach i warsztatach różnego rodzaju. Ich ważną właściwością okazuje się to, że wymagają niewiele miejsca na podjeździe do garażu. Podobnie wewnątrz garażu brama segmentowa pozostawia dużo więcej powierzchni, ponieważ jej elementy zwijają się w rolę, która umieszczona jest w sześciokątnej skrzynce ponad otworem drzwiowym i angażuje malutko powierzchni w garażu.

Z czego zbudowane są bramy segmentowe?

Bramy segmentowe wyprodukowane są zazwyczaj z profili z wysokogatunkowej blachy stalowej, super solidnych, a metoda zestawiania następujących po sobie profili pozwala na stworzenie bramy wyjątkowo solidnej i trudnej do sforsowania. Panele są wypełnione materiałem izolacyjnym, więc brama segmentowa stanowi doskonałe zabezpieczenie nie tylko przed niepożądanymi osobami, ale jednocześnie przed zimnem i gorącem i działa jako ochrona akustyczna. Różne rodzaje farb i barw dają bardzo dużo wersji wyboru bramy segmentowej do wyglądu budynku.

Przed potencjalnym wejściem niepowołanych osób zabezpieczają ponadto specjalnie dedykowane hamulce automatyki oraz ochrona przed podniesieniem bramy garażowej, co wspólnie z silną konstrukcją bramy daje poczucie bezpieczeństwa.

Napęd w bramie segmentowej

Brama segmentowa ma w automatyczny napęd, prowadzony pilotem, co pozwala na wjechanie do budynku nie wychodząc z wozu. Jest to wygodne podczas niesprzyjającej pogody, gdy są opady, czy podczas chłodów. W przypadku awarii prądu nie ma jednak problemu z podnoszeniem bramy segmentowej, bo jest ona wyposażona także w jednoczesny zamek ręczny. System napędowy bramy segmentowej daje możliwość również na zapalanie pilotem lamp w pomieszczeniu lub na podjeździe.

Dodatkową zaletą bram segmentowych jest łatwy montaż, co zezwala na montowanie ich tak w warsztatach nowo powstających, jak w już istniejących.
Istnieje ewentualność zamontowania w bramie rolowanej profili przeszklonych, zapewniających dopływ światła naturalnego w pomieszczeniu, niemniej jednak podnosi to cenę bramy rolowanej.