bramy rolowane w zabudowie industrialnej

bramy rolowane

bramy rolowane

Zabudowa fabryczna
jest właściwym
punktem do stosowania
bram rolowanych. Jako projektant
fabryk bardzo często
wykorzystuję dobrodziejstwa bram rolowanych, dlatego, że oferują one bezmiar wersji. Mogę w razie przymusu zaprojektować z nich całą fasadę gmachu. Są one nieskomplikowane w obsłudze, a przy tym wygodne w wnętrzach, gdzie potrzebna jest duża wysokość furty.

Niedawno robiłem szkic olbrzymiej sali przemysłowej i wydało, że kiedy są przyjmowania materiałów, to wspaniale bywa, gdy pojazd może w pełni wejść do środka, zamiast rozładowywać towar na rampie, tak jak to się najczęściej praktykuje. Akurat w tej fabryce niezbędne bywa, aby surowce nie stały na deszczu, więc bramy rolowane, które pozwalają na wprowadzanie do środka hal bardzo dużych tirów, okazały się rewelacyjnym rozwiązaniem.

Przedtem robiłem projekt gmachy zajezdni tramwajowej w dużym grodzie, jakie miały być restaurowane. Budujący przyjął mój projekt zainstalowania bram rolowanych za bardzo dobrą. Pociągi jeżdżą na torach, więc nie można zaplanować nadproży na wjeździe do nieruchomości, i akurat bramy rolowane stwarzają tę możliwość, aby progów nie było.

bramy rolowane w budownictwie industrialnym

Tak samo rewelacyjnie bramy rolowane przydały się w takim wcześniejszym projekcie. Robiłem plany dla sklepu pojazdami, ale dla aut ciężarowych. Oczywiście dałoby się przechowywać samochody na dziedzińcu, ale w takim wypadku wystawione by były na działanie złej pogody, a dzięki wykorzystaniu bram rolowanych można było wstawiać je do wewnątrz magazynu bezproblemowo i mogły wtedy być nie narażając się na niszczenie.
Bramy rolowane są bardzo ładne, możecie je dostosowywać do kolorystyki budowli, a również zakładać w nich szybki i uzupełniające drzwi dla personelu. Daje to nieograniczone możliwości stosowania ich w fabrykach.