Bramy harmonijkowe do garażu

bramy harmonijkowe

bramy harmonijkowe

Gdy jest się zatrudnionym jako architekt na rzecz wzornictwa przemysłowego należy dowiedzieć się z takim czymś, jak bramy harmonijkowe. Jest to ekstra rozwiązanie dla gmachów przemysłowych, przeróżnego typu zakładów przemysłowych, czy wielkich marketów.

Do tej pory miano harmonijkowa kojarzyło mi się z drzwiami harmonijkowymi, takimi, jak zakładałam w kuchni w naszym mieszkanku. Przyczyną ich założenia był brak miejsca na normalne wejście. I uważam, iż tak samo bywa z bramami harmonijkowymi, idealnie się nadają tam, gdzie jest mało przestrzeni na normalne wrota. Dodatkowo ich dużym walorem bywa to, iż mają bardzo sporą wielkość, czasem choćby na wielkość całej elewacji budowli, co w razie standardowych wrotach nie dałoby się zrobić. Moduły bramy harmonijkowej da się złożyć w jednym kącie wrót i całą szerokość mamy do dyspozycji. Druga ich dobra cecha to to, że nadają się do pomieszczeń, w których nie ma progów, dlatego tak dobrze nadają się w zajezdniach sprzętu komunikacyjnego.

bramy harmonijkowe – wzory, kolorystyka

Da się szukać w różnorakich gatunkach bram harmonijkowych, jeśli chodzi o wygląd i lakiery. Można także przebierać w przeróżnych typach funkcjonalności. Można zrobić drzwi, w których są założone przeszklenia, co zwiększa możliwość dodania światła do wnętrz, a także da się w nich założyć drzwi dla ludzi, co pomaga uniknąć dodatkowych kosztów.

Teraz nazwa bramy harmonijkowe już nie nie łączy mi się z moim dawnym mieszkaniem, raczej w głowie widzę ogromne czarne hale produkcyjne, z niebieskimi ozdobionymi okienkami bramami harmonijkowymi, jakie zrobiłam dla pewnego klienta, jakim stała się fabryka produkująca meble w mojej mieścinie. Teraz mogę podjąć się pracy nad dowolnym projektem wymagającym użycia olbrzymich wejść, bo zwykle mogę skorzystać z tak świetnego sposobu, jakim są bramy harmonijkowe.