Co należy wiedzieć w problematyce: bramy szybkobieżne

bramy szybkobieżne

bramy szybkobieżne

Jednym z nietypowych sposobów w dziedzinie bram i drzwi w architekturze industrialnej są bramy szybkobieżne. Znajduje się bram szybkobieżnych sporo rodzajów pod względem lokalizacji, w którym mogą być zamontowane oraz od funkcji.

Z tego powodu, iż są bramy szybkobieżne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Mogą mieć zastosowanie do zachowania czystości, braku ubytków prądu, odizolowania pomieszczeń od pogody, a w razie bram do pomieszczeń chłodzących, utrzymują odpowiednią chłód w chłodni. Są stosowane także w takich wnętrzach, gdzie właściwe jest utrzymanie specyficznej higieny, na przykład w hurtowniach leków. Posługuje się nimi zarówno w budownictwie przemysłowym, jak budownictwie dla handlu. Możemy spinać je z innymi bramami, gdy zachodzi taka potrzeba.

Bramy szybkobieżne i ich zalety

Zrobione bywają zwykle z wyjątkowo stałego materiału. Bywają zaopatrzone w szyny z systemami grzewczymi, a w pomieszczeniach, w których istotna jest niezwykła higiena instaluje się szyny stalowe. Posiadają specyficznie ciekawą własność, to znaczy są samo naprowadzalne. Oznacza to, iż w razie silnego uderzenia w nią materiał bramy zwalnia się z prowadnic i zapobiega tym sposobem zniszczeniom, ale potem samoczynnie wskakuje w odpowiednie miejsce, nie potrzebując remontów. Bramy szybkobieżne są szczególnie szczelne, nie dopuszczają warunków atmosferycznych, a tak wielka szczelność daje możliwość zmniejszenie zużycia w pobieraniu prądu.

Bramy szybkobieżne dają prawidłową fluktuację przenoszenia się między magazynami. Działają z dużą prędkością, a brama jest odemknięta maksymalnie krótko, tak krótko, jak tylko to jest możliwe. Szybkości chodzenia bram szybkobieżnych są zaadaptowane do stanowiska i konieczności płynności manewrowania w określonym położeniu. Bramy szybkobieżne są chłodnicze, hermetyczne.