Czy konieczna jest instalacja drzwi przeciwpożarowych

drzwi  przeciwpożarowe

drzwi przeciwpożarowe

Często zastanawiałam się jak można czuć się bezpiecznie mając w domu kominek, bo zawsze się obawiałam zaprószenia ognia i poszukując niedawno aktualności w tej kwestii znalazłam propozycję drzwi przeciwpożarowych. Wcześniej sądziłam, że owe drzwi są fabrykowane dla zwyczajnie fabryk, kopalni, a tu się okazuje, że wybór jest na tyle spory i różnorodny, iż jakby takie drzwi można by założyć w każdym budynku, jak osoba ma ochotę, to także w living roomie w swoim domu, ponieważ w niczym nie są gorsze od zwykłych drzwi.

Rzecz jasna montowanie drzwi przeciwpożarowych w salonie to gruba przesada, ale na przykład w kotłowni mogą być całkowicie normalne. Jednakże w domku właśnie pomieszczenie z kotłem jest owym punktem, które najbardziej grozi pożogą. Ale… czasem w domku rolę centralnego ogrzewania spełnia kominek w największym pokoju, jednakowoż drzwi przeciwpożarowe w największym pokoju są jak najbardziej sensowne!

 drzwi przeciwpożarowe miejscach szczególnie narażonych na pożar w domu

Odmiennym miejscem, w jakim warto zrobić drzwi przeciwpożarowe jest miejsce garażowe. Troszkę mnie to zaskoczyło początkowo, ale dowody twórców jest racjonalna. Auto ma w sobie na ogół etylinę, a ono jest łatwopalne, więc też może być groźbą pożaru. Choć jeszcze nie słyszałam, iż ktoś miał pożogę w domku z przyczyny autka, jakie stoi w garażu, jeżeli już, to pojazd pali się po wypadku lub podczas karambolu, dlatego, że benzyna potrzebuje mocnego wstrząsu, aby się zapalić. No lecz człowiek kocha czuć się bezpiecznie, to należy podyskutować o drzwiach przeciwpożarowych łączących garaż z domem.

Więc wybrałam owe drzwi przeciwpożarowe, jakie chętnie widziałabym we własnym domu mieszkalnym, może być, że w największym pokoju. Posiadają niezły design, wyglądają jakby były z drewna, a być może nawet są z naturalnego drewna, a miałabym możliwość żyć bez problemu nad ranem, kiedy na parterze w palenisku pali się ogień.