Myśli o drzwiach zewnętrznych do domku i ich montaż

drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne

Byłam zatrudniona dawniej w salonie okien i bram garażowych. Rzecz jasna znalazłam tam dużo drzwi zewnętrznych i jakby tylko stać mnie było na budowanie domu, to miałabym kłopot z wyborem drzwi zewnętrznych do tego domu. Ale roić sobie można, a więc przechadzałam się w czasie pracy po magazynie i myślałam, które drzwi zewnętrzne nadawałyby się do wymyślonego przeze mnie domku.

Wyśniłam sobie mnóstwo domków, i dowolnego z nich wybierałam drzwi, w tym też drzwi zewnętrzne. Przy okazji wyśniłam też, że dom mógłby mieć nie tylko jedne drzwi zewnętrzne do domostwa. Wszak da się zrobić osobne drzwi zewnętrzne do piwnicy, lub do spiżarni. No i jeszcze odmienne drzwi zewnętrzne na balkonie, zamiast zwykłych drzwi balkonowych. Byłby w tym większą rolę, ponieważ dałoby się te drzwi otwierać również z pola, a nie wyłącznie z domu, jak okna balkonowe.

wspaniała jakoś drzwi zewnętrznych

A potem, wiele czasu później, pokochałam majętnego mężczyznę i planowałam domek i miałam możliwość wprowadzić w życie swe wyobrażenia dotyczące drzwi zewnętrznych. Miałam wybrać doprawdy spośród wielu rewelacyjnych domów. Zdecydowałam się na drzwi z desek bukowych złożone z trzech części i posiadające z boku wstawki z szybkami, tak, że wejście do domu stawało się mocno szerokie. Dodatkowo moje drzwi zewnętrzne wejściowe kazałam pomalować na czerwono farbą olejną, w ten sposób widoczne były słoje desek. W szybach drzwi zewnętrznych powiesiłam firanki z kordonku. Rezultat był fantastyczny.

Zostały mi wciąż drzwi zewnętrzne na balkon i w ten sam sposób, jak wcześniej sobie wymyśliłam, zrobiłam je jako standardowe drzwi zewnętrzne, posiadające zamek. Miały cztery części, na dole zrobione z desek, a górą oszklone. Podobne, lecz bez zamków zrobiłam na piętrze, na loggiach. Pomalowane dokładnie identyczną farbą co drzwi zewnętrzne do domu.