Najlepsze napędy do bram wjazdowych

napędy do bram wjazdowych

napędy do bram wjazdowych

Można wziąć pod rozwagę nad wbudowaniem napędu do bram wjazdowych, jeśli zamawiamy bramę na posesję i na razie owego aparaciku nie posiadamy. Napędy do bram wjazdowych to są takie sprzęty elektroniczne, jakie pozwalają na zamykanie furty bez wychodzenia z wozu, co znacznie ułatwia życie i zaoszczędza nam czas. Zwłaszcza jest to dobre w razie nieprzychylnej aury, nie musimy stać na deszczu czy śniegu, tylko klikamy na pilocie stosowny przycisk, wjeżdżamy do garażu i wówczas wysiadamy.

Napędy do bram wjazdowych są różne i mnóstwa producentów. Powinno się choć trochę poznać na nich, żeby dopasować stosowny napęd automatyczny do bramy, jaką montujemy. Najlepiej jest, gdy pomaga nam dobrać fachowiec, zatem postać, jaka para się tym profesjonalnie. A jeszcze dogodniej jest pogadać o automatyce i bramach z innymi zawodowcami, i wśród nich wybrać, tego, jaki zdaje nam się najbardziej pracowity. Dobrym rozwiązaniem jest instalowanie automatyki łącznie z bramą, możemy wówczas kupić bramę tej samej marki co automatykę i zyskujemy znaczącą gwarancję, że mogą zharmonizowane. W innym wypadku warto oddać się w ręce na fachowców w dopasowaniu napędu do bramy wjazdowej.

Napędy do bram wjazdowych, ich wykonanie i zastosowanie

Dobrze zrobiony napęd do bram wjazdowych da się na ogół zamontować do wszystkich bram. Są one zaadaptowane do montowania samemu, co może zająć ok. 4-5 godzin. Żeby założyć automatykę, powinno się najprzód pomyśleć o tym, aby brama otwierała się bezkolizyjnie, bez skoków czy zacięć. W przeciwnym razie automatyczny napęd, nie będzie działał, a na dodatek może ulec awarii. Są różne rodzaje napędów do bram wjazdowych. Pierwszy z nich bywa zakładany na skrzynce drzwi, w razie bram segmentowych. Inny to tak zwany napęd ciągnący, który może być montowany także w innych typach drzwi. Ta inna możliwość bywa często instalowana w garażach przydomowych, a poprzednia w architekturze przemysłowej. Napęd do bram muszą mieć w alternatywę obsługi ręcznej, w wypadku zepsucia albo awarii elektryki. Da się spinać w jednym pilocie obsługiwanie i bramy wjazdowej i bramy do pomieszczenia garażowego, co daje luksus, a nawet jednym pilotem da się zapalać światło wewnątrz.