Po co zamontowałam drzwi przeciwpożarowe w nieruchomości i garażu

drzwi przeciwpożarowe

drzwi przeciwpożarowe

Od zawsze histerycznie obawiałam się wszelkich katastrof, i zwłaszcza klęski pożaru. Pamiętam z dzieciństwa opowiadania o tym, jak poszły z dymem do szczętu domy i stodoły i od tamtej pory nawet na myśl o pożarze opada mnie histeria. Dlatego u mnie w domostwie zdecydowałam do kotłowni zainstalować drzwi przeciwpożarowe, pomimo tego, iż ludzie mi mówili, że w obiekcie z pustaków ogień nie robi tego typu jak w z bali drewnianych. I tamte opowiadania z dzieciństwa dotyczyły domów drewnianych. Ale ja wiem, iż jeśli człowiek stworzył drzwi przeciwpożarowe, to nie dlatego, że ludzie mają fobię na tle pożaru, jak ja, lecz dlatego, że na coś się przydają. I zamontuję u siebie takie drzwi i tyle.

drzwi przeciwpożarowe stają się koniecznością w kotłowni

Drzwi przeciwpożarowe podobno skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożogi. A przy tym nie przepuszczają dymu, zatem nie zaduszę się czadem podczas ewentualnego pożaru. Ale w takim razie, co ja uczynię, jak będzie ogień i dym się nie przedostanie do części mieszkalnej? W jaki sposób mam wiedzieć, iż mam w nieruchomości ogień? Wydaje mi się chcę prócz drzwi przeciwpożarowych zainstalować także jakiś rodzaj alarmu, co sprawi, iż poczuję, że mam w domu ogień. No i jeszcze podstawowy jest telefon, który by działał niezawodnie, abym mogła zadzwonić do straży pożarnej. No i… no pewnie jeszcze mogę coś wymyślić, lecz wracając do drzwi przeciwpożarowych, to również zamontuję w domu kolejne w przyziemiu, bowiem od mojego mercedesa, który ma w sobie paliwo, jakie łatwo się pali, również mi zagraża pożar.

Dodatkowo założę sobie drzwi przeciwpożarowe również jako wejściowe drzwi do budynku. Oglądałam w salonie drzwi, iż niejedne drzwi przeciwpożarowe są nierzadko gustowne, więc będą jak normalne, i ja poczuję się bezpieczna. A przy tym mogą te drzwi przeciwpożarowe stać się jednocześnie obroną przeciw złodziejom, zatem korzyść będzie podwójna.