Solidne napędy do bram

napędy do bram garażowych

napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych trzeba dobierać właściwie do miejsca, jeśli już mam postawiony budynek, a jeżeli właśnie postanowiliśmy budować, to nieźle pomyśleć nad napędem do bramy garażowej w trakcie planowania i dobrać takiego typu bramę, by na początku miała założoną napęd automatyczny. Brama instalowana może być równocześnie z framugą najczęściej przy pomocy wkrętów i kołków. W celu zmiany na automatykę furty należy przygotować stosowną przestrzeń nad framugą i zapewnić stosowną siłę nadproża. Powinno się też
poprowadzić w odpowiednim położeniu sznury z napięciem do założenia napędu.

Napędy do bram garażowych dobiera
się w porównaniu do balastu furty, ale mniej ważne bywa to, jakiego gatunku to furta. Na ogół do każdej furty bez kłopotu można dobrać
prawidłowy napęd automatyczny. Dobiera się odpowiednią moc motoru i w tym musi klientom pomóc zawodowiec. Na ogół
napędy do bram garażowych pasują do montowania samemu. Zajmie to nam zwykle 3-4 godziny, jeśli furta chodzi bez zacinania. Jeżeli natomiast nie posiadamy wykształcenia technicznego, to da się zlecić instalację profesjonalistom.

napędy do bram garażowych – jaki wybrać?

Jeżeli mój garaż jest wbudowany w dom, to dobrze jest kupić napęd automatyczny z paskiem kewlarowym, jaki przenosi siłę działania motoru na furtę, dzięki temu napęd chodzi ciszej i nie niepokoi domowników. Siłowniki przenoszone za pomocą łańcuchów powodują dużo hałasu, z tego powodu nadają się tylko do garaży stawianych osobno.

W warunkach domów mieszkalnych korzystne są urządzenia ciągnące, które mogą być montowane zarówno do bram skrzydłowych, jak segmentowych. Jest to korzystne rozwiązanie w napędach przydomowych. Modele różnią się przede wszystkim mocą ciągnięcia i liczbą powierzchni wrót z którą mogą działać. Odmienny rodzaj automatyki, więc zakładany na wałku bramy, montuje się do bram w przemyśle.