bramy garażowe w budownictwie jednorodzinnym

bramy garażowe

bramy garażowe

W obecnych latach w dziedzinie bramy garażowe zrobiono bardzo dużo nowinek. Tak naprawdę, kiedy człowiek nie zajmuje się tą kwestią często, to nawet nie zdaje sobie sprawy, jak dużo się pozmieniało od czasu komuny, gdy to wcale nie można było niczego znajdować, kiedy stawiało się nieruchomość. O bramach garażowych nie mówiąc.

Otóż ogromne stało się moje zdziwienie, kiedy budując ostatnio willę, należało wybrać do nieruchomości bramę garażową. Wybór dostałam tak wielki, tak w temacie nowoczesności, jak wzornictwa, że niemal ogarnęła mnie panika. Dano mi do decyzji bramy uchylne, tradycyjne, takiego typu jak od lat, ale w cudownych wyglądach i barwach. Podobały mi się niejedne, lecz bardzo spodobały mi się bramy garażowe z desek bukowych, skrzydłowe. Lecz opadły mnie wątpliwości, czy da się je zamykać pilotem. Jednym słowem czy uda się do do takich bram zastosować napęd.

bramy garażowe z desek modrzewiowych

Rozpoczęłam poszukiwania. Zaczęłam od najbliższego zakładu proponującego wstawianie bram garażowych i napędów do bram. Wyszło na jaw od razu, iż istnieje taka możliwość. Miałam więc mieć tego typu furtę, która mi się podobała, a do tego możliwość otwierania jej sterownikiem, bez opuszczania wozu. Okazałam się radosna. Kupiłam dla siebie bramę garażową z szerokich, porządnych paneli modrzewiowych, położonych wzdłuż, zabejcowanych na mahoń, ze stalowymi zbrojeniami, odgrywającymi zawiasy stare. Nadawało się to doskonale do domu, bo według projektu był postawiony z cegieł starego typu, czerwonych i normalnych. Całość uzupełniała bogata paleta roślin, żywo-zielone tuje na zmianę z jasnymi hortensjami, których czerwone płatki kwiatów rewelacyjnie widniały na tle z tonacją klinkieru.
Zatem bramy garażowe okazały się bardzo proste w wyborze, należało zdawać sobie sprawę z tego, czego się oczekuje, i pamiętać, jaki ma być generalny kształt nieruchomości. Bo bramy garażowe powinny pasować do całego budynku.