Bramy uchylne, ich ocena

bramy uchylne

bramy uchylne

W dziedzinie bramy uchylne z pewnością pisano już dużo. Chociażby w witrynie twórcy bram i napędów automatycznych do furt da się odkryć bezmiar wiadomości w problematyce bram uchylnych i dowolnych innych. Niemniej jednak tam omawiają wszystkie bramy oddzielnie, lecz raczej nie sprawdzają, jakie furty są najgorsze. I dobrze robią, ponieważ nie o to chodzi, która najlepsza, ale która pasuje do konkretnych predyspozycji i furty.

W rodzinnej posesji miałam zapotrzebowanie kilka innych wrót. Wrota wjazdową na nieruchomość, furtę do pomieszczenia garażowego i wrota do warsztatu mojego starego. W zakładzie mąż trudnił się konstruowaniem designerskich mebli i odnawianiem staroświeckich mebelków. No i jak zagłębiłam się w problematykę bram, to pokazało się, że właściwie w każdym z tych miejsc powinna być jest odrębna brama. W garażu najkorzystniejsza zdała się brama uchylna. Na przestrzeń nieruchomości prowadziła najbardziej brama wykuta przez ślusarza, lecz z napędem automatycznym. A w warsztacie małżonek zdecydował się zrobić bramę harmonijkową, ponieważ zabierała mu bardzo mało miejsca przez wejściem, nie musiał posiadać progu na wejściu do zakładu i dał radę sobie swobodnie targać duże przedmioty.

Jak wybierałam bramy uchylne?

Tytułowe bramy uchylne w miejscu furty wejściowej na posesję byłyby całkowicie absurdalne, bo z założenia jest taka brama przeznaczona do używania w domach. W firmie małżonkowi nie widziała się, bo w czasie jej podnoszenia zabierała fragment przestrzeni wyżej, niż np. stoi samochód, a właśnie na tą wysokość najczęściej
dosięgały wielkie szafy.Tymczasem w pomieszczeniu garażowym wydała się na swoim miejscu. Ani nie zajmowała zbyt dużo placu na na wejściu, ani nie stanowiła przeszkody we wnętrzu, była łatwa w użyciu, miała zamontowany napęd automatyczny, generalnie spełniała wszelkie moje potrzeby.

Tym sposobem sprawiłam się z tematem furty na posesji, dobierając w każdym miejscu inną, lecz zwłaszcza jestem usatysfakcjonowana z bramy uchylnej. Być może z tego powodu, że po prostu dokładnie taką potrzebowałam założyć, ponieważ tego typu założyła nasza przyjaciółka i potrzebowałam posiadać taką samą.